הכי ישראלי: מאכלים כחול לבן

חוגגים עצמאות עם המאכלים הכי ישראליים והכי טעימים שיש: שקשוקה לוהטת שבושלה בהמון סבלנות ואהבה, סביח עם ערימות של חצילים, חומוס בצלחת, או בלאפה וכדורי הזהב: פלאפל. אז איפה מוצאים את המנות המנצחות?

לכבוד יום העצמאות וברוח יום ההולדת למדינה, החלטנו לעשות כבוד למאכלים הכי ישראליים, הכי טעימים והכי אהובים, שלפעמים מרגיש שהם קצת אנדר-רייטד ומגיע להם יותר: שקשוקה, פלאפל, חומוס וסביח. יש יותר טוב מזה?

מתכוננים לחג: בשרים למנגל במשלוח

עם חיוך מכל הלב. צילום: שאטרסטוק

שקשוקה
שקשוקה אמיתית, טובה ואיכותית היא כזו שבושלה לאט ובהמון סבלנות. אם תשאלו אותנו? מבחינתנו מסעדות שמכינות שקשוקה זה מסעדות שמבשלות באהבה ומכל הלב. אז איפה מוצאים מחבת לוהטת עם עגבניות, ביצים וכל טוב בפנים וטחינה בצד?

בית קפה פרנצ'וק מכינים סוגי שקשוקות שונים ומגישים מכל הלב: שקשוקה ביתית, שקשוקה בולגרית או שקשוקה פסטו וחצילים. וכן, יש להם גם משלוחים. השקשוקות מוגשות במסגרת תפריט ארוחת הבוקר ובכל ביס מרגישים את כמות האהבה וההשקעה שהעניקו למחבת הזו.
קפה פרנצ'וק, קצרין

לארוז גם הביתה. צילום: שאטרסטוק

חומוס
אם כבר מדברים על הכי ישראלי, אז הכי ישראלי זו השאלה המתבקשת: איך אתם מנגבים? בדוך או בסיבוב? והאמת, שלנו זה לא משנה! העיקר שאתם אוכלים כמו שצריך, עם 2 ידיים, רחוק מהמזלג ועד שהצלחת ריקה לגמרי. אם תשאלו אותנו? חומוס משולש עם מסבחה וגרגרים הוא המנצח מבין האפשרויות תמיד.

חומוס עזריאלי שבאשקלון מכינים מנות חומוס מעולות בצלחת, בפיתה, בלחוח, או בלאפה. אחד היתרונות הגדולים בחומוס הוא שזו מנה משביעה במינימום כסף וטעימה בטירוף! ובחומוס של עזריאלי יש גם כדורי פלאפל שמצטרפים לחגיגה.
חומוס עזריאלי, אשקלון

פלאפל
אמרתם הכי ישראלי לא? אז הוא המנצח על תזמורת המאכלים הישראליים כמובן. ומי לא מכור לריח הזה של כדור פלאפל מטוגן בשמן עמוק ומוטבע בפיתה בין כל הטחינה והסלטים? אמאלה, נפתח לנו הרעב!

פלאפל אוריון עושים את זה פשוט, מנה, או חצי מנה, במשלוח או בישיבה במקום ותפריט שתיה. זהו. כמו פעם. כמו שאנחנו אוהבים. המחירים כמובן סופר נוחים ומנה אחת של פלאפל עולה 16 שקלים, כדי להשלים משלוח מספיק 2 מנות, במינימום הזמנה של 32 שקלים. אז שיהיה לכם בתיאבון!
פלאפל אוריון, חיפה

אין כזה דבר יותר מידי! צילום: שאטרסטוק

סביח
כל הטוב בעולם בפיתה אחת. מכירים את זה אומרים שראשי התיבות של סביח הם: ס' – סלט, ב'- ביצה, י' – יותר, ח' – חציל? אם לא הכתם, אז הגיע הזמן. ואם תשאלו אותנו, אנחנו אומרים שזה פשוט מדויק! כי כמה שיותר חציל יותר טוב. יאמי.

ואם כבר מדברים על יאמי, הכירו את סביח פרישמן, אחת מנות הסביח האהובות עלינו! פיתה מעולה, הכל פשוט מדויק בכמויות, כל ביס הוא חגיגה ויש גם מנות נוספות וטובות.
סביח פרישמן, תל אביב

כל המשלוחים מכל המסעדות